fundusze zamknięte

Fundusze zamknięte

Czy opłaca się inwestować? Wiele osób mogłoby się zawahać, próbując odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony ma się świadomość, że oszczędności zostaną zwiększone, a z drugiej wizja zysku wydaje się bardzo odległa. Przedstawiamy zalety płynące z inwestycji, której przykładem mogą być fundusze zamknięte.

Fundusze zamknięte

Przypływ gotówki

Środki pieniężne zgromadzone na koncie bankowym same się nie mnożą. Dokładamy do nich co miesiąc, kiedy dostajemy pensję, jednakże nie jest to ogromny zysk. Fundusze zamknięte dają możliwość zwiększenia zasobów finansowych, naturalnie po pewnym czasie. Analizując to w skali roku, zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w fundusze zamknięte niż jedynie gromadzić pieniądze na koncie oszczędnościowym. Oczywiście, trzeba mieć odłożoną pewną kwotę, aby móc rozpocząć przygodę z funduszami, jednak jest to gra warta świeczki. Wizja dodatkowego przychodu, oprócz tego z pracy wydaje się niezwykle atrakcyjna.

Większa świadomość

W momencie, gdy mamy zgromadzoną większą sumę, fundusze zamknięte to bardzo dobry pomysł na zarządzanie majątkiem. Mamy możliwość monitorowania inwestycji, dzięki czemu wiemy, co się dzieje z naszymi pieniędzmi. Jeśli powierzymy finanse odpowiedniej firmie, możemy być pewni, że wszystko będzie podlegało profesjonalnej kontroli. Opodatkowanie również ulega zmianie, na naszą korzyść. Co więcej, mamy swobodę przekazania fundusze zamknięte lub sprzedania ich (w postaci certyfikatu inwestycyjnego).

Wszystko wskazuje na to, że fundusze zamknięte to dobry sposób na zainwestowanie swoich pieniędzy!

Odwiedź naszą stronę https://www.phinance.pl/o-firmie

About the author