zakładanie spółki

Zakładanie spółek

Zakładanie spółek to proces wymagający zaangażowania i czasu, ale może być również bardzo satysfakcjonujący, zwłaszcza jeśli uda się osiągnąć sukces. Poniżej zostaną przedstawione podstawowe kroki, które trzeba podjąć, aby wcielić w życie, wspomniane wyższej, zakładanie spółek.

Zakładanie spółek – krok po kroku

Przy zakładanie spółek należy przede wszystkim określić cel i zakres działalności. Po czym wybrać odpowiedni rodzaj spółki, np. spółka z o.o., spółka akcyjna czy spółka cywilna. 

Wybór nazwy spółki nie jest też taki łatwy. Musi być ona unikalna i nie kolidująca z innymi istniejącymi nazwami firm. Można skorzystać z Krajowego Rejestru Sądowego, aby sprawdzić, czy dana nazwa jest już zarejestrowana.

Jakie będą następne kroki?

Teraz przed przedsiębiorcą stoi sporządzenie wszystkich dokumentów zgodnie z przepisami prawa – niezbędnym jest, aby sporządzić umowę spółki oraz zgłoszenie do KRS. Po sporządzeniu dokumentów składa się wniosek o wpis do KRS w sądzie rejonowym właściwym dla siedziby spółki, w Urzędzie Skarbowym oraz w Głównym Urzędzie Statystycznym. 

zakładanie spółek

I na koniec

Otwarcie rachunku bankowego – koniecznym dla zakładanie spółek jest otwarcie rachunku bankowego, aby móc dokonywać transakcji finansowych. W tym należy wybrać odpowiednią formę opodatkowania.

Przy zakładanie spółek trzeba także zadbać o jej ubezpieczenie, i ,jeśli spółka zdecyduje się zatrudniać pracowników, należy zapewnić im odpowiednie umowy oraz zarejestrować w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Po wykonaniu powyższych kroków można śmiało rozpocząć działalność gospodarczą. Jednak należy pamiętać, że zakładanie spółek wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak kancelaria prawna czy doradcy podatkowi. Znajdziesz ich na: https://cksk.pl/

About the author