Kredyt Gryfino

Kredyt kojarzy się ludziom zazwyczaj albo z wieloletnim zobowiązaniem i zaciskaniem pasa albo z własnym wymarzonym mieszkaniem czy też firmą. Jeżeli nie jest jeszcze za późno warto budować pozytywne skojarzenia. Poznaj kilka wartościowych informacji o kredyt Gryfino i nie daj się naciągnąć!

Czym jest kredyt i co się z nim wiąże?

Kredyt jest umową prawa cywilnego, zawieraną pomiędzy kredytodawcą, którym zawsze jest bank a kredytobiorcą, czyli klientem banku. Bank pod określonymi warunkami udostępnia klientowi konkretną sumę pieniędzy, a klient spłaca go w regularnych ratach. Podstawowym warunkiem jaki musi spełniać klient jest zdolnośc kredytowa. Chodzi o bycie wypłacalnym, posiadanie pozytywnej historii kredytowej i zatrudnienie na umowie o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. Kredyt Gryfino ponadto jest udzielany z przeznaczeniem na konkretny cel, najczęściej na zakup nieruchomości albo założenie lub rozwój firmy.

Kredyt Gryfino

Czy warto brać kredyt Gryfino w obcej walucie?

Jeszcze dekadę temu ogromną popularnością cieszyły się kredyty w obcej walucie. Mowa tu oczywiście o kredycie we frankach szwajcarskich. Wtedy to nawet pół miliona Polaków zdecydowało się na taki krok. Było to opłacalne ze względu na stabilny kursy walut. Z powodu jednak wzrostu wartości szwajcarskiej waluty decyzja ta okazała się błędem katastrofalnym w skutkach. Wzrost rat kredytu to jedno. Nielojalne zachowanie banków doprowadziło do licznych procesów sądowych. Niektóre zostały zakończone sukcesem kredytobiorców. Stabilna sytuacja międzynarodowa kusi wzięciem kredyt Gryfino w obcej walucie. Zawsze wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem, nawet minimalnym.

 

Mieszkasz w Gryfinie i interesuje Cię oferta kredytów na zakup nieruchomości lub rozwój firmy? Dowiedz się więcej na https://ekspertkredytowy.szczecin.pl/kredyty-gryfino-2/!

About the author