Doradca finansowy

W życiu zdarzają się sytuacje, w których trzeba podjąć trudne decyzje, które mogą wpłynąć na nasze finanse. Jeśli dana osoba, nie posiada wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie, to zadecydowanie o pewnych kwestiach może być dla niej ciężkie. W takich sytuacjach warto udać się do doradca finansowy, który pomoże i doradzi.

doradca finansowy

Kim jest doradca finansowy?

Istnieją dwie definicję, tłumaczące kim jest doradca finansowy.

Według dyrektywy Unii Europejskiej doradca finansowy to zawód, który wykonywany jest przez osoby, które nie są związane z żadną konkretną instytucją finansową. Ich głównym zadaniem oraz rolą ma być przekazanie klientowi merytorycznej wiedzy na temat ochrony jego majątku.

Natomiast według Europejskiej Federacji Doradców Finansowych i Pośredników Finansowych doradca finansowy to wszechstronnie wykształcona osoba, która ma podejmować odpowiednie kroki w celu ochrony majątku klienta. Dodatkowo dla takiej osoby ważne powinno być bezpieczeństwo finansowe klienta, które analizuje się za pomocą weryfikacji jego potrzeb.

Jak wygląda praca z klientem u doradcy finansowego?

Praca doradca finansowy wiąże się głównie z obsługą klientów, którzy poszukują kredytów. To w jego kwestii leżą takie zadania jak: rozpoznanie kredytu, jakiego potrzebuje klient, uzyskanie informacji o celu, na jaki ma być przeznaczona pożyczka itp.

Doradca finansowy to osoba, która ma pomóc klientowi w podjęciu trudnych kwestii związanych z finansami.

Odwiedź naszą stronę internetową https://sukcesja-alta.pl/doradztwo-inwestycyjne-w-hiszpanii/

About the author