Księgowość w spółce IT

Branża IT działa przy wykorzystywaniu nowoczesnych technologii i obecnie bardzo szybko się rozwija. Specjaliści, którzy w niej pracują, często cały dzień spędzają przed komputerem i nie mają czasu na dodatkowe rozliczenia, które wymagają odpowiedniej wiedzy i często doświadczenia. Z tego powodu warto zdecydować się na księgowość w spółce IT.

Ulga dla firm informatycznych

Specjalna księgowość w spółce IT ma kilka plusów, najważniejszym z nich jest ulga, która nazywa się IP BOX. Przysługuje ona przedsiębiorstwom, które prowadzą działalność badawczo-rozwojową, lub spełniają określone wymagania. Jest to preferencja dotycząca opodatkowania dochodów, które zostały uzyskane z wytworzenia lub ulepszenia kwalifikowanych praw własności intelektualnej, w wysokości 5% podatku PIT lub CIT.

księgowość spółki IT

Rachunkowość przez Internet

W firmach, które opierają się na wykorzystaniu technologii informatycznych, dużym plusem będzie skorzystanie z usług osoby, bądź biura, które może zająć się rozliczeniami online. Wykonywana przez Internet księgowość w spółce IT ma wiele plusów, a głównym z nich jest oszczędność czasu. Przedsiębiorca nie musi jechać specjalnie z całą dokumentacją do biura rachunkowego, wszystko może zrobić na odległość. Dodatkowo pozwala to na ład i porządek, ponieważ dokumenty nie zajmują miejsca w szufladach, tylko znajdują się na komputerze w aplikacji i mamy je zawsze pod ręką. Ponadto do rozliczeń, które znajdują się w naszym sprzęcie mamy natychmiastowy dostęp.

Dowiedz się więcej tutaj

About the author