Fundacja obywatelska

Zastanawialiście się kiedyś, czy dołączyć do fundacja obywatelska? A czy wiecie, na czy polega ich działalność i czym zajmują się członkowie takiej organizacji? Zapraszamy do lektury!

Czym zajmuje się fundacja obywatelska?

Fundacja obywatelska to zespół pasjonatów, którzy na celu mają wykonywanie działań, które zapisane są w statucie organizacji. Prościej mówiąc, walczą oni o wyznaczone postulaty i starają się wywrzeć na władzy presję, która zagwarantuje osiągnięcie wyznaczonych celów. 

Członkowie fundacja obywatelska swoje spotkania organizują raz w tygodniu, w specjalnie do tego przygotowanych salach. To tam omawiają wszystkie działania, których będą podejmować się w najbliższej przyszłości oraz przygotowują dokładny plan działania. Jest to pierwszy i niezwykle ważny krok w przygotowaniu strategii fundacja obywatelska. Dzięki temu członkowie mogą rozdzielić sobie zadania między sobą oraz efektywnie prowadzić działania.

fundacja obywatelska 99

Czym musi charakteryzować się osoba z fundacji?

Aby dołączyć do fundacja obywatelska, trzeba mieć wyznaczone cele oraz wyróżniać się pewnymi cechami, które pozwolą na osiągnięcie zamierzonych celów. W końcu działania muszą być efektywne poprzez odpowiednio wykonywane działania. 
Członek fundacja obywatelska musi być pewny tego, że chce przystąpić do organizacji oraz mieć konkretne powody, dlaczego chce działać akurat w tym kierunku. Ponadto powinien cechować się odwagą oraz pewność siebie — cechy te pozwolą mu na manifestowanie tego, co zagwarantuje sukces fundacji.

About the author