Ile kosztuje stworzenie aplikacji?

W świecie nieustannie rozwijającej się technologii, mamy do czynienia już z setkami, jak nie tysiącami popularnych aplikacji – czy to mobilnych, czy internetowych, mających za zadanie pomóc nam przy obróbce zdjęć, nauce języka, czy zamówieniu jedzenia. Aplikacje są niczym innym, jak oprogramowaniem, działającym na przenośnych urządzeniach, takich jak laptop, tablet czy telefon komórkowy. Proces powstawania tych sprytnych oprogramowań to olbrzymi nakład czasu i pieniędzy. Zatem ile kosztuje stworzenie aplikacji?

ile kosztuje stworzenie aplikacji

Jaki jest koszt powstania aplikacji?

Aplikacja aplikacji nie jest równa, jest to pojęcie mające szeroki zakres. Można prześcigać się w kwestii tego ile kosztuje stworzenie aplikacji? Ale na to pytanie prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna – to zależy. Możemy tutaj mówić o widełkach w zależności od rodzaju poszczególnego oprogramowania mobilnego.

MVP czyli Minimum Viable Product zwany aplikacją o minimalnej złożoności to koszt w zakresie 100 000 a 200 000 złotych
aplikacja o średniej złożoności to koszt w zakresie 250 000 a 500 000 złotych
aplikacja o dużej złożoności to koszt wynoszący ponad 500 000 złotych

Co wpływa na cenę aplikacji mobilnej?

Tak jak wspomniane było wcześniej, głównie zależne jest to od złożoności aplikacji. Budowanie mobilnych oprogramowań jest procesem niezwykle złożonym, wymagającym czasu i przejścia przez poszczególne kroki. Zaliczamy do nich rzeczy takie jak: pre-development, utworzenie spisu wymagań funkcjonalnych, architekturę aplikacji mobilnej, utworzenie prototypu również w zakresie UX i UI, testowanie, poprawki i eliminację błędów oraz ostatecznie publikację na danej platformie. Kosz powstania aplikacji mobilnej obejmuje także pracę najlepszych specjalistów, w tym analityka biznesowego, projektanta UI i UX, inżyniera oprogramowania, specjalisty QA, project managerów i administratora systemu. Dowiedz się więcej tutaj: https://www.webchefs.pl/blog/ile-kosztuje-stworzenie-aplikacji-mobilnej/

About the author