Unieważnienie kredytu chf

Wielu ludzi podejmuje decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Jedną z opcji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kredytobiorców, jest kredyt we frankach szwajcarskich. Czasami bywa jednak tak, że z różnych powodów umowa o zawarcie kredytu we frankach szwajcarskich zostaje uznana za nieważną. Kancelaria frankowicze to doskonała opcja dla tych, którzy wnioskowali o kredyt we frankach, a otrzymali go w polskich złotych. 

Unieważnienie kredytu chf a „odfrankowienie” umowy kredytowej

Szczególnie ważną kwestią jest odróżnienie pojęcia unieważnienie kredytu chfod tego czym jest „odfrankowienie umowy kredytowej”.  W przypadku pierwszego z nich umowa staje się nieważna, a strony muszą zwrócić sobie wzajemnie wszelkie należności. Odfrankowienie, w odróżnieniu od unieważnienia polega na tym, że umowa nadal obowiązuje, ale stroną zobowiązaną do pokrycia zobowiązania jest głównie bank, ponadto przestają obowiązywać wszelkie kwestie dotyczące waloryzacji. Pozostałe kwestie są w takiej formie, na jaką zezwala orzeczenie. 

Unieważnienie kredytu chf

Unieważnienie kredytu chf – prawa konsumenta

Warto wiedzieć,  że każdy, kto zastanawia się nad unieważnieniem zawartej umowy na kredyt we frankach szwajcarskich, ma prawo do informacji o możliwych skutkach tego działania.  Działanie to ma na celu pomóc w dokonaniu świadomej i przemyślanej decyzji. Warto dodać, że wszystkie informacje muszą być przekazane w sposób obiektywny i klarowny dla każdej osoby, a jedną z przesłanek do unieważnienie kredytu chf jest brak możliwości dalszego obowiązywania kontraktu bez postanowień, które nie są dozwolone. Warto skontaktować się z kredyty frankowe kancelarie, które pomogą w sprawach frankowych. Zobacz więcej tutaj https://rgw.com.pl/kredyty-frankowe-infolinia/

About the author