Spółka komandytowa księgowość

Prowadzenie firmy wraz ze wspólnikiem może wydawać się o wiele łatwiejsze w porównaniu do samodzielnej działalności. Nasze oferty, takie jak spółka komandytowa księgowość starają się uprościć cały proces posiadania wspólnika tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. Czym właściwie jest ta spółka i co możemy do niej zaproponować?

Co wyróżnia komandytowe dzielenie firmy?

Jak w przypadku innych spółek, tutaj również potrzebujemy minimum dwóch osób do jej powstania. Każdy wspólnik lub grupa osób ma w niej określoną funkcję. Komandytariusze w spółce zajmują się jedynie inwestycją w działalność, a więc sferą ekonomiczną. Komplementariusze mają bardziej rozbudowane obowiązki, ponieważ reprezentują firmę i bardziej aktywnie poświęcają jej czas. Spółka komandytowa księgowość swoje działania kieruje do obu grup wspólników i prowadzi ich opodatkowanie. 

spółka komandytowa księgowość

Co ma w ofercie spółka komandytowa księgowość?

Nasze usługi pełnimy w formie uproszczonej – dla małych firm i pełnej – dla tych średnich i dużych. Czym je rozgraniczamy? Przede wszystkim te pierwsze działalności powinny spełniać co najmniej dwa kryteria z trzech, które przygotowaliśmy. Muszą to być zakłady z maksymalnie dziesięcioma osobami zatrudnionymi w skali roku. Aktywa i ich suma nie powinny być wyższe od 1,5 miliona złotych, a przychody od 3 milionów netto. Dla firm, które nie spełniają warunków przygotowaliśmy pełny zakres księgowości, czyli na przykład prowadzenie ksiąg rachunkowych. Podatek dochodowy powinien być rozliczany przez samą spółkę. 

Dowiedz się więcej na https://cksk.pl/ksiegowosc-spolki-komandytowej/

About the author