Wszystko co musisz wiedzieć o zwrocie prowizji bankowej

Obecnie często decydujemy się na korzystanie z możliwości, jakie daje kredyt bankowy. W niektórych sytuacjach kredyt jest jedyną szansą na zakup wymarzonego domu, mieszkania bądź innych inwestycji związanych z naszym życiem prywatnym, które wymagają dużego nakładu pieniężnego. Zdarzają się również możliwości w życiu, że jesteśmy w stanie spłacić całość takiego kredytu przed ostatecznym terminem wpłaty wyznaczonej przez bank. Jeżeli taka sytuacja zaistniała, to w takim wypadku według ustawy o kredycie konsumenckim możemy ubiegać się o zwrot zapłaconej prowizji bankowej.

zwrot prowizji bankowej

Częściowy zwrot prowizji– jak to wygląda w praktyce?

Zwrot prowizji bankowej obowiązuję tylko w przypadku spłaty całości kredytu przed wyznaczonym terminem przez bank. Oczywiście istnieje kilka istotnych czynników, które należy spełnić, gdy ubiegamy się o zwrot części kosztów prowizji. Przede wszystkim dotyczy to kredytu konsumenckiego, dane świadczenie musi zostać udzielone na osobę fizyczną, a nie na przedsiębiorstwo. Niestety banki często nie zgadzają się wypłacić odpowiedniej sumy pieniędzy, która według prawa się nam należy. Dzieje się tak, ponieważ instytucje bankowe często interpretują przepisy inaczej i uwzględniają inne kryteria.

zwrot prowizji bankowej

Jak odzyskać pieniądze?

Banki często nie akceptują naszych wniosków o wypłacenie kosztów prowizji, które ponieśliśmy w przypadku zaciągnięcia kredytu. Co w takim wypadku należy zrobić? Obecnie działa wiele firm, które specjalizują się w tym obszarze i pomagają odzyskać pieniądze. Tego typu przedsiębiorstwa zatrudniają wiele fachowców i profesjonalistów, którzy w tego typu sprawach posiadają olbrzymie doświadczenie. Jest to zdecydowanie pewniejsza i bezpieczniejsza forma odzyskiwania należności. Istnieje dużo odpowiednio, dostosowanych ofert, które uwzględniają różne sytuacje kredytowe- gwarantuje to pewność odzyskania należnych pieniędzy. Dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i prowizja zostanie wypłacona.

About the author